Sme jednotka v kvalite

Spoločnosť Berto je hrdým partnerom MI basketbalovej akadémie

V spoločnosti Berto nám záleží na tom, aby sa deti v dnešnej digitálnej dobe venovali športu a vytvárali si k nemu vzťah a zároveň budovali medziľudské vzťahy. Preto sme sa rozhodli podporiť MI basketbalovú akadémiu, ktorá sa venuje športovej výchove a príprave mladých basketbalových talentov v Stupave, v Lozorne, v Záhorskej Bystrici a v Jablonovom. Jej hlavným cieľom je vytvoriť basketbalovú komunitu, ktorá do teraz v tomto regióne nebola.

MI basketbalová akadémia je historicky prvým basketbalovým klubom v tomto regióne, založený v roku 2020, a je oficiálne členom Slovenskej basketbalovej asociácie (SBA).

Ich primárnou snahou je vytvárať všestranné podmienky pre aktívne trávenie voľného času pre mladých ľudí. Zároveň vytvoriť čo možno najlepšie podmienky pre ich basketbalový rast s možnosťou uplatnenia sa vo výkonnostnom a vrcholovom basketbale. Základným cieľom je dôstojná reprezentácia klubu, mesta a regiónu v basketbalových súťažiach a turnajoch.

Šport reprezentuje zdravý životný štýl a zároveň basketbal umožňuje cestovanie do rôznych kútov sveta. Je to úžasné spoznávať nové kultúry, počúvať iné jazyky a stretnúť nových ľudí. Toto všetko vás prirodzene posúva dopredu. Život sa nekončí hranicami Slovenska, netreba sa báť cestovať.